užijte si můj blog doufám že se vám bude líbit : D

Březen 2007

můj zážitek(30.3.07)

30. března 2007 v 18:31
Dneska sem díky krystýniné oslavě narozenin byla na bowlingu je to upa super napřet sem z toho měla trochu strach ale myllim že mi to celkem šloooo.(kykyno dik byl to dobrej nápad)


moje spolužačky

27. března 2007 v 16:23 moje prdlý spolužačky
Takže moje spolužačky jsou ve směs v pořádku až na mar´tu ta je hodně prdlá.: D
Pak je tam Déna a Terka s nima se dost bavim no Déna hezky zpívá a je to nejukecanější tvor na světě ale mě to nevadííííííí Terka je docela citlivá taky hezky zpívá a obě sou zatim moje nej kámošky ze škole. : D : )

vodouch stříbřitý

25. března 2007 v 18:53 vodouch stříbřitý

Popis

Tento druh má tmavohnědou hlavohruď a šedý zadeček. Spodní straan hlavohrudi a u samice celý zadeček jsou jsou pokryté stříbřitě lesklou vrstvičkou vzduchu ( odtud název druhu - "stříbřitý" ). U samce tato vrstvička na hřbetní stramně zadečku chybí.

Způsob života

Vodouch stříbřitý se vyskytuje ve stojatých vodách zarostlých vegetací, rozmanitě velkých, zvláště hojný je v tůních bažin. Lze se s ním také setkat v příkopech a příležitostně i v rybnících. Pod vodou si tento pavouk zhotovuje prostorný vzduchový zvon. Nejdříve utká mezi vodními rostlinami horizontální pavučinovou plachetku a upřede jedno vodící vlákno směrem k hladině. Potom vysune konec zadečku a překřížené zadní nohy nad hladinu do vzduchu, zachytí pomocí chloupků navzduchu velkou vzduchovou bublinu a po vodícím vlákně se s ní ponoří pod hladinu. Bublinu si na zadečku přidržuje pomocí zadních nohou. Když se dostane k plachetce, vleze si pod ní a uvolní bublinu, která hnízdo kopulovitě vyklene. Tento transport vzduchu se několikrát opakuje, až získá vodouchův úkryt požadovanou velikost a tvar. Pak pavouk ještě dodatečně vyztuží dalšími pavučinami pevnost svého zvonu. Vzniklý útvar vydrží obyčejně několik týdnů až měsíců, pavouk ale čas od času musí doplnit jeho vzduchový obsah. Ve vzduchovém zvonu probíhají všechny životní funkce - příjem potravy, svlékání, páření a kladení vajíček.

něco na zasmátí

24. března 2007 v 9:16

labrador

21. března 2007 v 17:29 labrador

PRAVDIVÁ BÁSNIČKA

21. března 2007 v 17:23 pravdivááááááááá básničkaaa
ŽIVOT JE VELKÉ JEVIŠTĚ, NA KTERÉM MUSÍŠ UMĚT HRÁT, I KDYŽ TI SRDCE KRVÁCÍ, TY SE MUSÍŠ SMÁT. : ) : (

ewa farna

20. března 2007 v 16:55 | ludana

Jen spát

V dálkách, kde mi láska dává křídla.
Tam v těch dálkách, co chci, může se i stát.
Zatím víc než tuším, že můj budík vstává.
Zase mám se snů vzdát, když já chci spát!
Refrén:
Od snů se neodchází.
Měl bys to ránu říct, že já
od svých snů neodcházím.
Prostě teď zhasnu den a půjdu spát. 2x

V dálkách, kde mi lítat nezabrání.
Tam v těch dálkách, co chci já se vyplní.
Přesto vím, že budík jedno moje přání
nesplní a s ránem zazvoní.
Refrén:
Od snů se neodchází.
Měl bys to ránu říct, že já
od svých snů neodcházím.
Prostě teď zhasnu den a půjdu spát. 4x

něco o mě

19. března 2007 v 18:25
Jmenuji se Lucie a mám ráda psy,malování a jízdu na kole. : ) : D

psi

19. března 2007 v 18:23

holky hlavu vzhůru

19. března 2007 v 18:21 | ludana |  kluciiiiiii
No kluci sou vadní pořát ve všem lžou o holkách si myslí že sou bez citů bez mozku a že budou skákat tak jak oni pískají, ale já na ně kašlu každej má svůj život a možná že aš dospějou tak jim to dolezeeeee že nejsou světový a to že s váma z některou nějakej kluk nechce chodit tak na to serte já vás mám rádáááááááááááá hlavně ty Hani Formánková ser na něho a ty Jolčo taky.